Jump to content
Nevermore

Ecranul de 500Hz este real și pune la rușine monitoarele de 360Hz


Denis

Recommended Posts

  • Admin

1. Nume articol: Ecranul de 500Hz este real și pune la rușine monitoarele de 360Hz
2. Link articol: https://zonait.ro/monitor-de-gaming-500hz/
3. Descriere articol:  Monitoarele de gaming au evoluat enorm în ultimii ani și progresul nu pare să se oprească prea curând. Chiar zilele trecute, BOE a prezentat un monitor cu o rată de reîmprospătare a ecranului de 500Hz. Acesta vine cu un panou de 27″ și rezoluție FullHD, iar timpul de răspuns este de 1ms. Însă aceste specificații „de muritori” pălesc în comparație cu rata de refresh. Pentru cei care se întreabă cine mama naibii e BOE ăsta și ce vrea de la noi, păi este unul dintre cei mai mari producători de ecrane din lume. Tehnologiile dezvoltate de compania chinezească se regăsesc în produse de la Dell, Apple și chiar și LG. Prototipul prezentat de BOE nu este în stadiu final încă. Producătorul nu a confirmat dacă va intra în producția de masă prea curând, însă nu cred că avem motive să ne grăbim. Încă sunt curios ce trebuie să te joci și pe ce hardware, ca să merite investiția intr-un monitor de gaming la 500Hz. Momentan nici măcar RTX 3080 nu poate menține 500FPS constant în jocuri precum Counter-Strike: Global Offensive, deci mai avem de așteptat până să putem folosi la maxim noul panou. Și chiar și cu setările la Low în jocuri eSports, nu știu dacă ar fi prea mulți cei care ar putea folosi un monitor atât de rapid. Eu unul am rău de mișcare, iar ultima experiență cu un ecran de 360Hz s-a terminat prost, ceea ce mă face să nu vreau să testez ceva mai rapid de atât.

https://t.cj.sina.com.cn/articles/view/5899531978/v15fa3b6ca01900xr3f

BOE monitor de gaming 500Hz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...